“Araz” supermarketlər şəbəkəsi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi çərçivəsində növbəti batareya toplama aksiyası uğurla başa çatıb.
Layihə çərçivəsində iyun və iyul aylarında ekokönüllülər “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin “Araz” Rəsulzadə Superstore filialından 20 kq, “Araz” Yasamal Superstore filialından 15 kq, “Araz” Qutqaşınlı Superstore filialından isə 13 kq olmaqla, ümumilikdə 48 kq işlənmiş batareya toplayaraq “Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi” MMC-yə təhvil veriblər.
Hazırda “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin 29 filialında işlənmiş batareyaların təhvil verilməsi üçün xüsusi toplama qutuları yerləşdirilib.
İşlənmiş batareyaların düzgün toplanması və təhlükəsiz utilizasiyası ətraf mühitin qorunmasında, torpaq və su ehtiyatlarının çirklənməsinin qarşısının alınmasında mühüm rol oynayır.
Bu layihənin uğurla həyata keçirilməsinə dəstək göstərən bütün tərəfdaşlarımıza, eləcə də təşəbbüsə qoşularaq ekoloji məsuliyyət nümayiş etdirən vətəndaşlarımıza təşəkkürümüzü bildiririk.

48 kg of Used batteries collected from branches
The latest battery collection campaign carried out under the “Recycle Batteries, Protect Nature” project, implemented by the Araz supermarket chain in partnership with the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Red Hearts Foundation, has been successfully completed.
During June and July, eco-volunteers collected 20 kg of used batteries from the Rasulzade 1 branch, 15 kg from the Yasamal 3 branch, and 13 kg from the Gutgashinli-2 branch, bringing the total amount collected to 48 kg. All collected batteries were handed over to the Waste Management Center LLC for environmentally safe processing and disposal.
Currently, dedicated collection boxes for used batteries are available at 29 Araz supermarket branches, enabling customers to dispose of their used batteries responsibly.
The proper collection and safe disposal of used batteries play a vital role in protecting the environment and preventing the contamination of soil and water resources.
We extend our sincere appreciation to all our partners who contributed to the successful implementation of this project, as well as to every citizen who joined this environmental initiative and demonstrated a commitment to protecting nature.