"Tullantıları tingə dəyiş” aksiyası Sahil qəsəbəsində keçirilib
6 noyabr tarixində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən yenidən start verilən “Tullantıları tingə dəyiş” aksiyası Qaradağ rayonunun Sahil qəsəbəsində yerləşən filialımızın qarşısında keçirilib.
Aksiya zamanı ümumi tutumu 2035 litr olan plastik, 268 litr şüşə və 143 ədəd işlənmiş batareya vətəndaşlar tərəfindən təhvil verilib və əvəzində onlara ağac tingləri paylanılıb. Eyni zamanda, uşaqlara ətraf mühitin mühafizəsi ilə bağlı maarifləndirici kitablar hədiyyə olunub.
Hər kəsi bu cür aksiyalarda fəal iştirak etməyə, təbiətə töhfə verərək tullantıların sayının minimuma endirilməsinə və yaşıllıqların artırılmasına dəstək olmağa çağırırıq.

"Change waste to seedlings" action was held in Sahil settlement
On November 6, the action "Change waste to plants" restarted by the Ministry of Ecology and Natural Resources was held in front of our branch located in Sahil settlement of Garadag district.
During the action, citizens handed over 2035 liters of plastic, 268 liters of glass, and 143 used batteries, and they were given tree saplings instead. At the same time, educational books on environmental protection were presented to the children.
We invite everyone to actively participate in such actions, to contribute to nature, to minimize the amount of waste and to support the increase of greenery.