Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin birgə təşkilatçılığı ilə növbəti “Tullantıları eko çantaya dəyiş” aksiyası Yasamal rayonunda yerləşən “Araz” supermarketin qarşısında keçirilib.
Aksiya zamanı vətəndaşlar ümumi tutumu 470 litr olan plastik butulka, 70 litr tutumu olan şüşə butulka və 198 ədəd işlənmiş batareya təhvil verərək əvəzində ekoçanta əldə ediblər. Aksiyada iştirak edən azyaşlılara isə kitablar hədiyyə olunub.
Əhali arasında tullantıların çeşidlənməsinin önəmini vurğulamaq, təkrar emala dəstək olmaq məqsədilə keçirilən belə aksiyalarda fəal iştirak edən bütün vətəndaşlara təşəkkür edir, polietilen torbalar əvəzinə eko çantalardan istifadəyə etməyə çağırırıq.

"Change waste to an eco bag" action was held in our Yasamal branch
With the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the "Araz" supermarket chain, the next "Change waste to an eco bag" campaign was held in front of the "Araz" supermarket located in Yasamal district.
During the campaign, citizens handed over a plastic bottle with a total capacity of 470 liters, a glass bottle with a capacity of 70 liters and 198 used batteries and received an eco-bag instead. Children who participated in the action were given books.
We thank all the citizens who actively participated in such actions to emphasize the importance of waste sorting among the population, to support recycling, and we call on them to use eco-bags instead of polyethylene bags.