Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) və “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin birgə təşkilatçılığı ilə növbəti “Tullantıları eko çantaya dəyiş” aksiyası 2 sentyabr tarixində Yasamal rayonu, İnşaatçılar prospekti 31 ünvanında yerləşən filialımızın qarşısında keçirilib.
Aksiyada vətəndaşlar ümumi tutumu 670 litr olan plastik butulka, 32 litr tutumlu şüşə butulka və 92 ədəd işlənmiş batareya təhvil verərək əvəzində eko çanta əldə ediblər. Azyaşlı iştirakçılara isə kitablar hədiyyə olunub.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd vətəndaşları tullantıların təkrar emalına, çeşidlənməsinə dəstək olmağa və eko çantalardan istifadəyə təşviq etməkdir.
Növbəti aksiyalar barədə məlumat ETSN-nin rəsmi saytı (eco.gov.az) və “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin rəsmi saytında (arazmarket.az), eləcə də sosial şəbəkə hesablarında veriləcək.

"Change waste to an eco bag" action was held in our Yasamal branch
With the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources (EMSN) and the "Araz" supermarket chain, the next "Change waste to an eco bag" campaign was held on September 2 in front of our branch located at 31 İnşatchilar avenue, Yasamal district.
In the campaign, citizens handed over a plastic bottle with a total capacity of 670 liters, a glass bottle with a capacity of 32 liters, and 92 used batteries and received an eco bag in return. Young participants were given books.
The purpose of the action is to encourage citizens to support waste recycling, sorting and use of eco bags.
Information about the next actions will be provided on the official website of ETSN (eco.gov.az) and the official website of "Araz" supermarket chain (arazmarket.az), as well as on social network accounts.