“Araz”da “Sənin musiqin, sənin DOSTun!” adlı konsert keçirildi
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi və Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna (VŞQ) daxil olan “Araz" supermarketlər şəbəkəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Milli Musiqi Günü ilə əlaqədar “Sənin musiqin, sənin DOSTun” adlı tədbir keçirilib. Hövsan qəsəbəsindəki “Araz” superstore qarşısında təşkil edilən tədbirdə Mərkəzin benefisiarları və təlimçilərinin iştirakı ilə konsert proqramı və əl işlərindən ibarət sərgi nümayiş olunub.
Konsertdə həssas əhali qruplarından olan istedadlı gənclər çıxış edib. Tədbir iştirakçıları Mərkəzin muncuqla toxuma və tikmə, təsviri incəsənət(vitraj) istiqamətləri üzrə işlərin hazırlanması prosesi, eyni zamanda sərgidəki bədii oyma, floristika, keramika, xalçaçılıq nümunələri ilə tanış olublar.
Tamaşaçılar üçün müsabiqələr keçirilib, qaliblərə "Araz" supermarketlər şəbəkəsi tərəfindən həvəsləndirici hədiyyələr və bonus kartı təqdim edilib.

In "Araz" "Your music, your FRIEND!" a concert was held
DOST Inclusive Development and Creativity Center, under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, and "Araz" supermarket chain, which is part of the Veysaloğlu Group of Companies (VŞQ), organized an event called "Your music, your FRIEND" in connection with the National Music Day. At the event organized in front of Araz" superstore, a concert program and an exhibition of handicrafts were shown with the participation of beneficiaries and trainers of the Center.
Talented young people from vulnerable population groups performed at the concert. The participants of the event got acquainted with the process of making works of the Center in the areas of weaving and embroidery with beads, fine art (stained glass), and at the same time with the examples of artistic carving, floristry, ceramics, and carpet weaving in the exhibition.
Contests were held for the audience, the winners were presented with incentive gifts and a bonus card by the "Araz" supermarket chain.