"Araz" supermarketlər şəbəkəsi "Təmiz ölkəm" aksiyasına qoşulub
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Araz” supermarketlər şəbəkəsi “Təbiəti qorumaq mənim əlimdədir!” şüarı ilə müxtəlif ekoloji layihələrə dəstək göstərməkdə davam edir. Bu istiqamətdə “Araz” supermarketlər şəbəkəsi Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin “Təmiz ölkəm” aksiyasına qoşulub.
Aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev, “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin İdarə heyətinin sədri Rəşad İbrahimov iştirak edib.
Aksiya çərçivəsində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin, “Təmiz Şəhər” ASC-nin əməkdaşlarının, Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin, yerli bələdiyyə nümayəndələrinin, ekokönüllülərin iştirakı ilə Zirə qəsəbəsinin Xəzər dənizi sahilində 6 hektar ərazi tullantılardan təmizlənib. Ümumilikdə 150 nəfərin iştirak etdiyi aksiya zamanı 1.5 ton tullantı yığılaraq “Təmiz Şəhər”ə təhvil verilib.
Təmizlik aksiyalarının keçirilməsində məqsəd ərazilərin təmiz saxlanılmasına və tullantıların düzgün idarə olunmasına yönələn maarifləndirici çağırışlar etmək, təmizliyə riayət etmək vərdişlərini vətəndaşlara təlqin etməkdir.

"Araz" supermarket chain, which is part of the Veysaloglu Group of Companies, "Protecting nature is in my hands!" continues to support various environmental projects with its motto. In this direction, "Araz" supermarket chain joined the action "My clean country" of the Ministry of Ecology and Natural Resources.
Minister of Ecology and Natural Resources Mukhtar Babayev, Chairman of the Board of Directors of "Araz" supermarket chain Rashad Ibrahimov took part in the action.
Within the framework of the action, 6 hectares of waste was cleaned on the coast of the Caspian Sea of Zira settlement with the participation of the Ministry of Ecology and Natural Resources, "Araz" supermarket chain, "Tamiz Shaher" OJSC, Pirallahi District Executive Authority, local municipality representatives, and eco-volunteers. During the action in which 150 people participated in total, 1.5 tons of waste were collected and handed over to "Clean City".
The purpose of the cleaning campaigns is to make educational appeals aimed at keeping areas clean and proper waste management, to inculcate the habits of keeping clean to the citizens.